Jak elektronickou cigaretu používat?

Návody a zásady – jak elektronickou cigaretu správně používat

Elektronická cigareta je stále ještě novinkou a informace o ní ještě nejsou tolik rozšířené. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý přehled – jak elektronická cigareta funguje, pro koho je určena, jaké má výhody, jaký je její princip, návod k použití i čeho se vyvarovat.

10 užitečných informací – vše o elektronické cigaretě

1) Pro koho je el. cigareta vhodná

2) Výhody el. cigarety

3) Princip el. cigarety

4) Návod k použití

5) Bezpečnost – bezpečné zacházení

6) Složení el. cigarety

7) Baterie a nabíjení

8) Patrona s nikotinem

9) Kouření na veřejnosti

10) Důležitá upozornění

1) Pro koho je elektronická cigareta vhodná

Elektronická cigareta je ideální pro dlouhodobé kuřáky, kteří si již nechtějí ničit tak výrazně zdraví, ale stále mají silnou chuť a potřebu kouřit. Pro kuřáky, kteří chtějí kouřit v místech, kde je to zakázáno je také řešením. Hlavním motivem však zůstává snaha kouření omezit nebo alespoň nahradit jeho nejškodlivější formu (nekouřit dehet a další karcinogenní látky). Elektronická cigareta není určena pro osoby mladší 18 let, těhotné a kojící ženy ani pro nekuřáky.

2) Výhody el. cigarety

Jedinou zdraví škodlivou látkou je čistý nikotin. Nebudete kouřit dehet ani další škodlivé látky. Nebudete obtěžovat své okolí, zamezíte tak nejen pro mnohé nepříjemnému pachu cigaret, který pronikne vším. Elektronická cigareta nehoří. Můžete si vybrat různé typy náplní a postupně nenásilně snižovat množství kouřeného nikotinu. V neposlední řadě šetříte také peníze.

3) Princip el. cigarety

Elektronická cigareta je velmi moderní elektronické zařízení, které využívá mikroelektronické a atomizační technologie. Za pomoci speciálních lithiových baterií, atomizéru, náplní a řídícího čipu vytváří věrnou a zdravější napodobeninu cigarety. Výsledkem je elektronická cigareta, která vytváří čistý kouř pouze s nikotinem, který může mít různé příchutě. Elektronická cigareta úspěšně simuluje klasickou cigaretu. Pomáhá kuřákům přestat postupně kouřit nebo alespoň nahradit či částečně nahradit klasické kouření.

4) Návod k použití

vyndejte baterii z krabičky a vložte ji do nabíječky – rozsvítí se červené světlo; počkejte, až se rozsvítí zelené světlo (první nabití cca 8h) – baterie je nabitá a připravena k použití – našroubujte baterii na atomizér – vezměte patronu, vyjměte z ní špunt a nasaďte jej na atomizér – cigareta je připravena k použití – potáhněte, cigareta se sama bude aktivovat průchodem vzduchu

Na konci cigarety Vám bude při kouření svítit červené světlo (žhnoucí cigareta), když kouřit přestanete, světlo zhasne. Když začne toto světlo blikat, znamená to, že je třeba baterii dobít (1-4h). Inteligentní čip aktivuje po 1500 inhalacích samočištění. Indikátor se rozsvítí na 6 vteřin, během kterých se zařízení samo čistí.

5) Bezpečnost – bezpečné zacházení s výrobkem

Používejte jen originální příslušenství – baterie, náplně apod. Při nabíjení používejte jen k tomu určenou nabíječku. Tu používejte v suchu, nejlépe doma. Po dobití baterie odpojte nabíječku ze zdroje. Při kouření držte cigaretu nejlépe ve vodorovné poloze, zabráníte tak možnému vytékání náplně. Zacházejte s elektronickou cigaretou jako s citlivým elektronickým produktem, chraňte ji před kontaktem s kovovými předměty. Držte elektronickou cigaretu mimo dosah dětí.

6) Složení el. cigarety

Elektronická cigareta se skládá ze 3 částí. První je lithiová nabíjecí baterie, která funguje jako zdroj. Na konci této části s baterií je světelná dioda, která simuluje žhnoucí konec cigarety. Druhá část je mozek“ elektronické cigarety – atomizér a inteligentní čip s řídícím programem. Třetí částí je patrona s nikotinem (náustek, náplň s roztokem, atomizační komůrka).

7) Baterie a nabíjení

Elektronická cigareta byla vyvinuta tak, že používá speciální 3,7V lithiovou nabíjecí baterii se speciální nabíječkou. Je nutno používat tyto baterie a nelze je nahradit. USB nabíječku můžete dobít v každém PC a laptopu. ŽIvotnost baterie je zhruba 200 nabití.

8) Patrona s nikotinem

Patrona má v sobě náplň s různým množstvím nikotinu. Velkou výhodou elektronické cigarety je to, že si můžete vybrat, kolik nikotinu budete kouřit. Je dokonce možné používat beznikotinový roztok. To dává kuřákům šanci postupně se zbavovat závislosti na nikotinu. Tento roztok v patroně je rozkládán na dým, který neobsahuje žádné škodlivé látky (dehet, karcinogeny aj.). Patrona je na jedno použití (vydrží cca jako 10-15 cigaret. Může mít různé příchutě.

9) Kouření na veřejnosti

Elektronická cigareta naprodukuje škodlivý dým ani specifickou vůni, která je nekuřákům nepříjemná, proto ji můžete kouřit na veřejnosti bez omezení. Výjimkou je řízení automobilu, kde platí stejná pravidla jako u klasického kouření.

10) Důležitá upozornění

  • elektronickou cigaretu nepoužívejte ani neskladujte v prašném, vlhkém nebo extrémně horkém prostředí
  • chraňte elektronickou cigaretu před dětmi
  • elektronickou cigaretu mohou používat pouze osoby starší 18 let
  • nekuřte elektronickou cigaretu déle než klasickou cigaretu
  • nebudete-li el. cigaretu déle používat, oddělte patronu a dobře uschovejte


Partnerské weby:


Vybírejte dárky k narozeninám na Levné-dárečky.cz a staňte se očekávaným hostem všech narozeninových oslav. Hledáte vhodné dárky pro muže k narozeninám? Nechte se inspirovat naší nabídkou dárků! S těmito netradičními dárky se nudit rozhodně nebudete. Nevíte si rady jaké vtipné dárky vybrat? Ptákoviny a karnevalové kostýmy za super ceny. Elektronická cigareta (e-cigareta) se stává stále známější a oblíbenější.
E-cigareta Joyetech

Originální elektronická cigareta Joetech. Kupujte kvalitu!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!